KİRAZ AĞACI GÜBRELEME : Kiraz nasıl gübrelenir, kiraza   hangi gübreler, organik gübreler  uygulanır, kiraz gübrelemesinin verime etkisi. Kiraz  gübreleme  proğramının bölgelere göre uygulanması. 

işte sizlere  tecrübelerimizden  dolayı  tavsiyelerde bulunduğumuz Kiraz ağacı  yetiştiriciliğinde  karşınıza çıkacak  bir  çok  sorunu çözebileceğiniz, hiç  sorununuz olmadığını  düşünseniz de  daha    verimli, kaliteli ve  lezzetli Kiraz hasadı  yapmanızı sağlayabilecek  olan, Kiraz gübrelemesinde kullanmanızı şiddetle tavsiye ettiğimiz  bu  ürün,  son derece ucuz ve çok az kullanım  oranına sahip doğal  bir üründür. Hiç bir yan etkisi yoktur.

Bu  ana sütü  gibi  doğal  ürün  sayesinde diktiğiniz Kiraz fidanları çok  hızlı bir  şekilde köklenir ve büyür. Büyüyemeyen,  meyve vermeyen bir fidanınız varsa  büyümeye başlar ve meyve verir. Kiraz ağacınız Çiçeklerin  dökülmesi,  meyveye yatmaması gibi sorunlar  yaşıyorsa eğer, bu sorunları  ciddi  oranda azaltıp  yok edebilir. Meyve tutumunu en üst seviyeye çıkartarak  meyvelerin bırakın  kendi  kendine dökülmesini, dolu  gibi  doğal afetlerden en az zarar görmesini sağlar. 100 Beygir traktörle   süremediğiniz  bahçenizi – tarlanızı 1 Beygir ile dedeleriniz zamanındaki  gibi sürmeye  başlarsınız. Toprağınız yumuşacık olur ve bütün fiziksel özellikleri iyileşir. Toprağınızın su tutma kabiliyeti  öyle artar gibi, Rekor Gelişimi  kullandığınız fidan ve ağaçlar arasında susuzluktan dolayı kuruma, diğer Rekor Gelişim  kullanmadığınız ağaçlardan  önce   olması söz konusu değildir. Yani Kiraz ağaçlarınız daha az su ister. Kiraz ağacınız da kanser, kuruma ve   mantari  hastalıkları daha az görürsünüz yada hiç  görmezsiniz. Akdeniz sineği gibi   zararlıları  neredeyse  hiç göremezsiniz. Yapraklar canlı renkli, kalın, geniş , uç kuruması olmayan bir halde olup,  Öyle verimli,   kaliteli  ve lezzetli Kiraz meyvesi olur ki,    zaten bu durumda    zirai ilaçları  daha az kullanmaya başlarsınız,  bir süre sonra hiç kullanmadığınız noktaya dahi  gelebilirsiniz.  15- 20 gün daha erken Kiraz hasadı yaparsınız, yani erkencilik olur, hemde  Ürettiğiniz Kiraz meyvesinin raf ömrü uzundur.

İşte bütün bu olumlu  sonuçları cebinizden ilave bir  masraf  çıkartmadan,  masrafsız olarak  yapabiliyor olmanız işin en  güzel  tarafıdır. Çünkü  Rekor Gelişim sınıfının  en ekonomik, en ucuz, en az  kullanım oranına sahip, en etkili doğal ve organik  toprak düzenleyicisidir. Kiraz ağaçları ve diğer bütün ağaçlar için  1 dekara sadece 18  Kg   Rekor Gelişim kullanmanız yeterlidir.

Kiraz Ağacı Gübreleme Programı

Kiraz Nasıl Daha İyi Yetiştirilir Videoları

Kiraz Ağaçlarını Yaprak Sararmasından, kurumaktan, dip Kurtlarından Kurtaranların Tavsiye videoları

 Rekor  Gelişim   kullanırken , toprak analizi sonucu tespit edilen standart oranlarda  kullanmanız gereken  kimyasal gübreleri  1/5 oranında azalttığınız için, kendi masrafını çıkartacak kadar ucuzdur. Rekor Gelişim  katı  formda  olup toprak  hazırlığı  yapılırken toprağa verilir. 5-10 cm toprak altına girmesi yeterlidir. 

KİRAZ BAHÇELERİNDE GÜBRELEME

Bahçe tesisinden önce toprak tahlili yapılması gereklidir. Dikimi izleyen ilk yıllarda , yani ağacın çatı dallarının  olduğu ilk 4-5 yıl kirazlara çok gübre verilmemelidir. Fazla gübre verilirse  fazla vejetatif gelişme gösterir ve meyve oluşumu gecikir. Ancak verime yatmış ağaçlarda durum farklıdır. En uygunu toprak tahlili yaptırıp sonuca uygun gübre kullanılmalıdır.

Kiraz Ağacı ile  ilgili her  konuda sizlere  yardıma  hazırız. Aşağıdaki iletişim formundan  yada telefonlardan bizlere istediğiniz zaman  ulaşabilirsiniz. Kiraz Yetiştiriciliğinin olmazsa  olmazı olan Rekor Gelişimden  1 adet  dahi siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

Rekor Gelişim : Tel +90 232 364 22 22    E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgelisim.com

https://www.instagram.com/agacdoktoru

Related Posts

/ / / / / / / / /

Comments are closed.