KİRAZ BAHÇELERİNDE HASAT

Kirazlar tam hasat olgunluğuna geldikleri zaman toplanmalıdır. Meyve normal irilik ve rengi ile çeşide özgü tat ve aromasını almalıdır. Şunu önemle belirtmek gerekir ki bu iki meyve türünde  de, hasat zamanına doğru yaklaştıkça meyveler  iriliklerini büyük ölçüde artırmaktadır. Bu şekilde verim erken hasada göre %35-40 oranında artmaktadır. Meyveyi sabah ve akşamın serinliğinde toplamak gerekir. Bu hem ön soğutmayı kolaylaştırır, hem de berelenmeyi azaltır. El ile  toplamada işçiler meyvenin sapını baş ve işaret parmağı arasında tutularak yukarı itme yoluyla sapı dalcıktan  ayrılır. Bu iş yapılırken  dalcığın kırılmaması ve meyvenin berelenmemesine özen göstermek  gerekir.

SAYFALARDAKİ HERHANGİ BİR VİDEO PENCERESİNDE BİRDEN FAZLA VİDEO VARDIR. BİTTİKÇE YENİSİ GELİR. İLGİNİZİ ÇEKMEYEN VİDEOYU, VİDEO PENCERESİNİN ALTINDAKİ SES KONTROL DÜĞMESİNİN SOLUNDAKİ SONRAKİ DÜĞMESİNDEN DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ

Kiraz Ağaçlarını Yaprak Sararmasından, kurumaktan, dip Kurtlarından Kurtaranların Tavsiye videoları

Kiraz Nasıl Daha İyi Yetiştirilir Videoları

Kiraz Dışındaki ağaçlarını Kurumaktan Kurtaranların Önemli Tavsiyeleri

Kiraz Ağacı Dışındaki ağaçların Bakım videoları

Kiraz Ağacı ile  ilgili her  konuda sizlere  yardıma  hazırız. Aşağıdaki iletişim formundan  yada telefonlardan bizlere istediğiniz zaman  ulaşabilirsiniz. Kiraz Yetiştiriciliğinin olmazsa  olmazı olan Rekor Gelişimden  1 adet  dahi siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

Rekor Gelişim : Tel : +902323642222  E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgubre.com.tr

Related Posts

/ / / / /

Comments are closed.