KİRAZ BAHÇELERİ YILLIK TOPRAK İŞLEMESİ

Sonbaharda toprak işlemesinin kiraz yetiştiriciliğinde önemi büyüktür. Genel olarak  toprakların  bozuk  olduğunu düşündüğümüz de öncelikle iyi  bir toprak düzenleyici  kullanmalısınız. toprak düzenleyiciyi gübre saçma  makinası ile saçtıktan sonra toprak tavında iken pullukla 15-20 cm  derinlikte işlenerek üst kısımda bulunan organik maddeler suda derinliği fazla olan  bitki besin maddelerinin  ve havadaki oksijenin alt kısmında  özellikle kök bölgesinde karbondioksitinde havaya karışması, saçtığınız toprak düzenleyicinin de toprağa girmesi sağlanmış olur. Toprağın fiziksel ve kimyasal  özelliklerine önemli derecede etkili olan sonbahar toprak işlemesi ile fosfor gibi güç eriyen bitki besin elementlerinin kök bölgesine ulaşması sağlanır.

İlk bahar gübrelerinin verilmesinden sonra yüzeysel toprak işlemesi yaparak (8-10cm derinlikte) gübrenin toprağa karışması ve yabancı otların ölmesi sağlanır.Bundan sonra sonbahara kadar toprak işlemesi yapılmayarak yabancı otlarla mücadele edilir. Yabancı  otlarla mücadele  ya yabancı ot ilaçları ya da yüzeysel çapalama  veya otlar biçilerek yapılır.

En  başta da söylediğimiz   gibi  genel   olarak  topraklar bozuk  olduğu  için toprak  düzenleyici  kullanmak  gerekmektedir. Sizlere    piyasadaki  en  etkili  toprak  düzenleyici  olan  Rekor  Gelişimi  tavsiye edebiliriz.

Rekor Gelişim  neden kiraz  ağaçlarınız da   kullanmalısınız  bu  konuda   ayrıntılı  bilgi  almak  için tıklayınız.

SAYFALARDAKİ HERHANGİ BİR VİDEO PENCERESİNDE BİRDEN FAZLA VİDEO VARDIR. BİTTİKÇE YENİSİ GELİR. İLGİNİZİ ÇEKMEYEN VİDEOYU, VİDEO PENCERESİNİN ALTINDAKİ SES KONTROL DÜĞMESİNİN SOLUNDAKİ SONRAKİ DÜĞMESİNDEN DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ

Kiraz Ağaçlarını Yaprak Sararmasından, kurumaktan, dip Kurtlarından Kurtaranların Tavsiye videoları

Kiraz Nasıl Daha İyi Yetiştirilir Videoları

Kiraz Dışındaki ağaçlarını Kurumaktan Kurtaranların Önemli Tavsiyeleri

Kiraz Ağacı Dışındaki ağaçların Bakım videoları

Kiraz Ağacı ile  ilgili her  konuda sizlere  yardıma  hazırız. Aşağıdaki iletişim formundan  yada telefonlardan bizlere istediğiniz zaman  ulaşabilirsiniz. Kiraz Yetiştiriciliğinin olmazsa  olmazı olan Rekor Gelişimden  1 adet  dahi siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

Rekor Gelişim : Tel : +902323642222  E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgubre.com.tr

 

Related Posts

/ / / /

Comments are closed.