KİRAZ AĞACI NEDEN MEYVE VERMİYOR ?

Kiraz Ağaçlarınız Meyve vermiyorsa, sorunun  kaynakları   başlıca şunlar   olabilir ;

Döllenmeme sorunundan dolayı  olabilir:Kiraz yetiştiriciliğinde döllenme en önemli sorunu teşkil eder. Kiraz çeşitlerinin önemli bir kısmı kendine kısırdır ve hatta değişik çeşitler arasında uyuşmazlıklar görülebildiğinden  kiraz bahçesi kurarken aynı dönemde çiçek açan ve karşılıklı olarak birbirini dölleyebilen çeşitlerin  seçilmesi zorunlu olup mutlaka uygun dölleyici çeşidin %15-20 oranlarında bahçede bulundurulması gerekmektedir. Tek çeşitle kurulmuş hatalı bahçelerde tozlayıcı çeşitlerden bol çiçekli dalları keserek kesim yerlerini içinde su bulunan kaplara koyarak ağaçlara kısa süreli önlem alınabilir. Uzun vadeli önlem olarak da dölleyici çeşitlerle aşılama yapılabilir. Ayrıca hasat süresini uzatmak için çeşitleri erkenciden geçiciye doğru sıralamak  gerekir.

Çiçekler, tomurcuklar   meyveye  yatmadağı  için  olabilir.

Meyve  tutumu  yeterli  olmayabilir.

Doğal  şartlardan  kaynaklı sorunlardan  olabilir.

Hastalılardan  ve çeşitli  zararlılardan  kaynaklı  olarak  Kiraz  ağaçlarınız meyve vermiyor  olabilir.

Bütün  bu  sorunların  tek  bir   ortak  tarafı  vardır ki  o  da topraktır. Topraklarımızın  kötü  olması,  verdiğiniz gübreleri  alamayacak   kadar yorgun  olması   durumunda, bütün  bu  sorunlar ile   karşılaşmak  son  derece normaldir. Bu  sorunlarınızı rekor Gelişim ile   rahatlıkla   çözebilirsiniz.

Kiraz Ağaçlarını Yaprak Sararmasından, kurumaktan, dip Kurtlarından Kurtaranların Tavsiye videoları

Kiraz Nasıl Daha İyi Yetiştirilir Videoları

Kiraz Dışındaki ağaçlarını Kurumaktan Kurtaranların Önemli Tavsiyeleri

Kiraz Ağacı Dışındaki ağaçların Bakım videoları

Kiraz Ağacı ile  ilgili her  konuda sizlere  yardıma  hazırız. Aşağıdaki iletişim formundan  yada telefonlardan bizlere istediğiniz zaman  ulaşabilirsiniz. Kiraz Yetiştiriciliğinin olmazsa  olmazı olan Rekor Gelişimden  1 adet  dahi siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

Rekor Gelişim : Tel : +902323642222  E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgubre.com.tr

/ / / / / / / /

Comments are closed.